Výběr míčků

První, co při výběru sledujeme, je velikost. Nejpoužívanější míčky pro dospělého člověka jsou velikosti kolem 68 mm. Tato velikost je podle zkušeností ideální.

Dalším faktorem je hmotnost míčku. Nejčastější hmotnost míčku je váha 130 g. Čím je míček těžší, tím jej budete lépe umisťovat a házet do vámi požadovaného místa. Tím pádem pro začátek nejsou vhodné například tenisové míčky, různé duté míčky, apod. Pokud se chcete žonglování alespoň trochu věnovat, doporučujeme zainvestovat do nákupu slušných míčků, které pořídíte za cenu od cca 160,-/kus. Pro začátek jsou nejideálnější míčky šité – beanbag. Koupené míčky ve specializovaném obchodě vám zaručí, že budou všechny míčky stejně těžké a stejně velké. To zaručuje výrazně snadnější naučení se s nimi a dosahování dobrých výsledků za poměrně krátké časové období.

Z čeho je míček vyroben ovlivňuje jeho pohodlnost chycení. Dále jeho odolnost vůči nárazům, zašpinění, poškození,… Míčky mohou být vyrobeny z látky, kůže, gumy, semiše,…

Vnitřek míčku může být dutý, vyplněný různým obilím, kapalinou či plastem, gumou.

Míčky můžeme rozlišovat podle použití. Míčky, které vyhazujeme do vzduchu, které odrážíme o zem (bouncing míčky), kontaktní míčky.

 

Komentáře jsou uzavřeny.